Najpopularniejsze rodzaje urządzeń klimatyzacyjnych

Letnie upały potrafią być uciążliwe, a nagrzewające się powierzchnie dachów lub ścian wykonanych z materiałów kumulujących ciepło sprawiają, że temperatura nie spada dostatecznie szybko nawet po zachodzie słońca. Przebywanie w zbyt gorącym otoczeniu jest dużym wyzwaniem dla organizmu, powodując zmęczenie, obniżając sprawność intelektualną, a także zwiększając zagrożenie ze strony różnych dolegliwości, np. chorób układu krążenia.

Sposobem na uzyskanie w pomieszczeniach optymalnych warunków do pracy i wypoczynku jest zamontowanie odpowiednich urządzeń klimatyzacyjnych. Klimatyzator to urządzenie uniwersalne — latem chłodzi, zimą daje możliwość zarówno dogrzewania, jak i ogrzewania pomieszczenia. Firma Borkowski Sp. z o.o  w Swarzędzu przedstawia ofertę dopasowaną do potrzeb wszystkich użytkowników, pomagając w doborze, montażu oraz serwisowaniu urządzeń. Przekonajmy się, jakie rozwiązania sprawdzają się najlepiej.

Klimatyzacja domów i mieszkań

Systemy dopasowane do potrzeb mieszkańców domów jednorodzinnych i użytkowników mieszkań to przede wszystkim urządzenia typu split, a więc składające się z jednostki zewnętrznej i jednostki chłodzącej bezpośrednio jedno pomieszczenie. Klimatyzacja multisplit to urządzenie, w którym jednostka zewnętrzna współpracuje z kilkoma jednostkami wewnętrznymi, służącymi do chłodzenia kilku pomieszczeń.

Przebywanie w pomieszczeniu z włączonym klimatyzatorem ma być dla nas przyjemnością, dlatego ważna jest prędkość i kierunek przepływu powietrza. W klimatyzatorach mamy możliwość regulacji prędkości pracy wentylatora i temperatury, co w połączeniu z nowoczesną konstrukcją turbiny/wentylatora/parownika/ powoduje, że obecnie klimatyzatory są cichsze.

Dodatkowo niektóre klimatyzacje pełnią funkcje wentylacji powietrza, a także jego nawilżania. Kolejnym rozwiązaniem są jednostki chłodzące przypodłogowe, które zapewniają komfort chłodzenia latem oraz komfort cieplny zimą, przy bardzo niskim poziom głośności pracy.

Klimatyzacja z pompą ciepła to system, który zapewni komfort na cały rok, gdyż spełnia dwie funkcje: chłodzenia latem i dogrzewania zimą.

Obecnie klimatyzatory to precyzyjne urządzenia, które przy odpowiedniej obsłudze działają latami, będąc bardzo przyjaznymi urządzeniami dla naszego samopoczucia i zdrowia.

Klimatyzacja budynków użytkowych

W budynkach użytkowych typu biura, restauracje, hotele, najlepszym rozwiązaniem są klimatyzatory kanałowe, które schładzają strumień powietrza dopływającego przewodami wentylacyjnymi, co pozwala na wygodne sterowanie jego temperaturą na poziomie konkretnych urządzeń. W ofercie dostępna jest pełna seria jednostek wewnętrznych chłodzących typu: kaseta, jednostka kanałowa, jednostka podstropowa, a także przypodłogowa. W mniejszych biurach oraz budynkach usługowych czy handlowych rozwiązaniem okażą się klimatyzatory typu split lub multisplit, montowane również w domach i mieszkaniach. Zastosowanie systemu multisplit oznacza mniejszą przestrzeń instalacyjną, mniejszą widoczność, mniejszą głośność.

Wróć