Jak oszczędzać na ogrzewaniu gazem?

Właściciele budynków z ogrzewaniem gazowym w ostatnim czasie przecierają oczy ze zdumienia, ceny gazu wzrosły bowiem lawinowo. Na szczęście są sposoby na to, aby je obniżyć. W jaki sposób to zrobić? Zachęcamy do lektury i poznania najlepszych metod w tym zakresie.

Montaż nowoczesnego kotła

Zainwestowanie w nowoczesny kocioł to podstawa, aby długoterminowo zmniejszyć rachunki za gaz. Takie urządzenia wyróżniają się wysoką sprawnością, która przekracza 100 proc. Na jakie oszczędności można jednak liczyć? Okazuje się, że średnio jest to od 10 do nawet 20 proc. Dlatego w zakresie modernizacji i montażu instalacji grzewczej serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Ustawienie niższej temperatury ogrzewania

Okazuje się, że temperatura we wnętrzach niższa o zaledwie 1 stopień Celsjusza, to realne oszczędności, które mogą wynosić nawet 6 proc. Dodatkowo istotne jest, że wartość niższa zwłaszcza w sypialni, to wyższy komfort spania oraz łatwiejsze zasypianie.

Oszczędność podczas gotowania

Wiele osób używa oczywiście gazu do gotowania. Także i tutaj można znaleźć sposoby na zmniejszenie wydatków. Warto przede wszystkim zainwestować w garnki, które znacznie lepiej przewodzą ciepło i mowa u przede wszystkim o stali nierdzewnej. Prostą, ale jakże użyteczną wskazówką, jest gotowanie posiłków pod przykryciem. Dzięki temu energia nie ulatnia się, zaś potrawy gotują szybciej.

Niezasłanianie grzejników

Prostą wskazówką, do której warto się stosować jest również to, aby nie zasłaniać grzejników, np. meblami, długimi zasłonami oraz suszącym się praniem. Utrudni to bowiem rozprowadzanie powietrza po wnętrzu, co może pochłaniać nawet 20 proc. wygenerowanego ciepła. Oszczędności w tym zakresie będą widoczne i odczuwalne zwłaszcza w dłuższym okresie czasu.

Jak widać istnieją realne sposoby na to, aby zaoszczędzić na ogrzewaniu gazowym. Najlepiej sprawdzi się również połączenie kilku metod, dzięki czemu rezultaty będą najlepsze. Jeśli zastanawiasz się też nad modernizacją swojej instalacji gazowej, to koniecznie się z nami skontaktuj.

Wróć