Co warto wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym?

Ogrzewanie podłogowe to przede wszystkim komfort cieplny.

Systemy ogrzewania podłogowego ze względu na wysoki udział równomiernego rozprowadzenia ciepła uzyskuje się optymalne poczucie komfortu cieplnego, które pojawia się przy wykorzystaniu niższych temperatur podłóg w pomieszczeniach. Dzięki  temu możemy uzyskać  znaczne oszczędności energii zużycia energii. W odróżnieniu od systemu ogrzewania grzejnikowego przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego  tworzy się równowaga promieniowania cieplnego w ogrzewanych pomieszczeniach, dzięki czemu uzyskuje się optymalne poczucie komfortu.

Ponadto wyposażone w inteligentną automatykę, zapewniają nie tylko wysoki komfort użytkowania instalacji, ale przede wszystkim redukują koszty zużycia energii w oparciu o funkcję autoregulacji.

Ogrzewanie podłogowe REHAU i FRANKISCHE  daje nam nieograniczone możliwości aranżacji wnętrza - więcej miejsca dla realizacji indywidualnych pomysłów.

Zaletą tego systemu jest:

  • ekonomiczny sposób równomiernego rozprowadzania ciepła w pomieszczeniach,
  • zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych,
  • przyjazny środowisku, ze względu na wysoką moc grzewczą przy niskiej temperaturze wody zasilającej,
  • przyjazny dla alergików, dzięki niskiemu udziałowi energii konwekcyjnej, zawirowania powietrza w pomieszczeniu są minimalne, ograniczając rozprzestrzenianie się kurzu, co służy ochronie dróg oddechowych. Rozwiązanie idealne nie tylko dla alergików.

To komfort, który aktualnie jest systemem wykorzystywanym do współpracy z kotłami  kondensacyjnymi,  kominkami z płaszczem wodnym, a przede wszystkim niskoparametrowymi źródłami ciepła, którymi są pompy ciepła OCHSNER.

Proponujemy kompletne systemy podłogowego ogrzewania elektrycznego i chłodzenia płaszczyznowego (nie tylko podłogowego) firm REHAU i FRANKISCHE  stosowane w budownictwie mieszkalnym,  biurowym i przemysłowym. Niezależnie od warunków budowlanych czy miejsc zastosowań i przyjętych technologii, systemy te pozwalają na ogrzewanie i chłodzenie powierzchni ścian i podłóg, jastrychów betonowych i konstrukcji drewnianych. A ich największą zaletą jest ekonomiczny sposób równomiernego rozprowadzania zadanej temperatury w pomieszczeniach.

Wróć